Pedikúrabezbolestné, kvalitní a pečlivé ošetření nohou

Profesionální přístrojová pedikúra nabízí kromě velmi žádaného estetického ošetření též bezbolestné, kvalitní a pečlivé ošetření nohou tzv. na sucho, tedy bez namáčení a bez použití ostrých nástrojů za pomoci speciálního podiatrického přístroje. Vše probíhá na bázi broušení.

Nejrozšířenější problémy - například kuří oka, zarostlé nehty, deformované nehty, hyperkeratózy (nadměrné ztluštění a rohovatění kůže) a různé prasklinky, se odstraňují výbrusem bez bolesti a krvavých poranění. Při pravidelné údržbě touto metodou dochází k pomalejšímu nárůstu suché kůže. Je nenahraditelná při ošetření mykotických nehtů. Další velkou předností přístrojové pedikúry je DOKONALÁ HYGIENA (použití sterilizátoru, kvalitní dezinfekční prostředky).

Profesionální přístrojová pedikúra je metoda velmi bezpečná a doporučována i pro osoby s diagnózou diabetu.

Ošetření je bezbolestné, vysoce bezpečné, bez rizika přenosu infekce či mykóz. Proti klasické metodě je zde umožněno nadstandardní ošetření nehtů, vybroušení i hlubokých kuřích ok a přesné odstranění zrohovatělé kůže bez porušení integrity kůže či nechtěnému říznutí.

Nehtová rovnovnátka

Proč nehty zarůstají?

  • špatné stříhání nehtů
  • nevhodná obuv – týká se především dámských bot s úzkou špičkou
  • genetické vlivy

Zarůstající nehty: vyhněte se chirurgovi, vsaďte na rovnátka!

Trápí vás zarůstající nehty na nohou? Můžete vyzkoušet převratnou novinku – nehtová rovnátka, díky kterým se vyhnete chirurgickému řešení.

Zarůstající nehty až dosud řešil pouze chirurgický zákrok, ten ale nic neřeší. Při částečném i úplném odstranění nehtů se velice často poškodí lůžko a nehet vyrůstá deformovanější než předtím, v lepším případě roste úplně stejně jako předtím a opětovně začne zarůstat.

Mnohem praktičtější a účinnější je tedy použití rovnátek neboli nehtových špon. Jsou to aparátky, které se dávají na nehty u nohou v případě, že zarůstají nebo jsou deformované a způsobují problémy. Rovnátek existuje několik druhů a pro každého je vhodný jiný typ. Některá jsou plastová, některá plastová s drátkem, některá celokovová. Určená jsou pro všechny, které trápí zarůstání nehtů, mají opakované záněty, ale i pro ty, kteří si hodně zastřihli nehet a bolí je to.

Aplikace je snadná a bezbolestná

Před samotnou aplikací špony se musí provést přístrojová, tzv. medicinální pedikúra – což je kompletní ošetření nohou. Při ní se vybrousí veškeré ostré části nehtu, nehet se uvolní a očistí a teprve pak se nasadí rovnátko. Pedikúra je příjemná záležitost, která nebolí a při které si odpočinete. Navíc po ní budou nehty perfektně připravené. Samotná aplikace je zcela bezbolestná, pouze u lidí, kteří mají akutní zánět, je potřeba počítat s nepříjemnými pocity. Rovnátka na nehty fungují podobně jako ta na zuby (musí se přestavit celá dáseň), tedy jde o to, že se přestaví postupně celé lůžko, na kterém nehet leží. Rovnátko táhne kraj nehtů nahoru, lůžko má tedy možnost se postupně rozrůst a nehet zpět již nezapadne. Rovnátka se obměňují každý měsíc a nosí se minimálně půl roku, spíše déle.

  • Nezbytnou součástí léčby zarůstajících nehtů je pravidelná přístrojová (nikoli tedy ‚mokrá‘) pedikúra a vyšetření nohou s případným zhotovením individuálních vložek do bot. Zarůstání je totiž velmi často způsobeno přetížením přední části chodidla – tedy je spadlá příčná klenba, nehty a prsty jsou pak utlačované a deformují se!
  • Vždy se ale připočítává cena za pedikúru, bez ní vám zkušený a poctivý odborník rovnátka neaplikuje!