Masážeodstraňuje stres, uvolňuje, omlazuje

Masáže, ať klasické nebo jiný zvolený druh, jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, které Vám mohou pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu.Léčivá moc masáže odstraňuje stres, uvolňuje a omlazuje a dává vám blahodárný pocit zdraví.

Zaposloucháte se do tónů relaxační hudby a ponoříte se do hluboké, ničím nerušené relaxace. Budete vnímat blahodárné působení doteků a vůně exotických, květinových i dřevitých silic. Můžete pod vlivem masáže i usnout a probudit se jako nový člověk. Pro různé typy potíží je možné zvolit různé druhy masáží.

Člověk ovšem nemusí trpět žádnými zdravotními neduhy k tomu, aby si jednou za čas udělal dobře, zapomněl na veškeré starosti, zašel si na masáž a dopřál si chvíli relaxace, uvolnění a nechal o sebe pečovat druhé.

Klasická masáž

Odstraňuje únavu, posiluje a regenerace organismus, odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva, uvolňuje a mobilizuje. Masíruje se šíje, záda, zadeček, nohy, ruce, – vše je možné kombinovat nebo masírovat jednotlivě.

Indická masáž hlavy, Antistresová masáž

Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Zbavuje dále obrovské psychické zátěže, takže se budete cítit jako znovunarození. O výborných účincích na vlasy a pokožku není sporu. Masáž se provádí vsedě na pohodlné židli či křesle, při intimním osvětlení, klient je oblečený v pohodlném triku, nepoužívá se žádný olej.

Hot Stones – masáž lávovými kameny

Horké kameny mají schopnost udržet dlouho vysokou teplotu a odvádět z těla toxické látky. Masáž dokáže navodit báječné pocity úlevy a relaxace, svojí vibrací a teplem kameny ovlivňují energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a perfektně uvolňují zatuhlé svaly. Skvěle se osvědčuje kombinace klasické masáže a masáže lávovými kameny. V základním čase jsou ošetřeny záda a šíje, nohy a chodidla. V prodlouženém čase jsou to navíc i ruce, dekolt a obličej.

Manuální lymfodrenáž

Je jemná hmatová technika, která pomáhá rozproudit mízní systém, podporuje tok lymfy, což vede k odstraňování škodlivin z těla, zlepšuje celulitidu a pokožku celého těla. Je vhodná pro ošetření unavených končetin, používá se k ošetření otoků (zvrknutí kotníku, modřiny, pooperační stavy).Zvyšuje imunitu, je vhodná před operacemi. Po sportovní aktivitě lépe odvádí z těla toxické látky (kyselinu mléčnou). Odstraňují se nečistoty a odpadní látky z těla. U manuální lymfatické masáže se nepoužívají žádné oleje, masážní emulze, ani jiné přípravky. Masáž je velice příjemná.

Kineziotaping – kineziologické tejpování

Kineziotaping neboli tejpování znamená lepení pružných pásek na kůži. Není to metoda léčby pouze pro sportovce, ale pro každého z nás, koho něco bolí. Podle směru nalepení pásek a podle zvoleného napětí dovedeme svaly aktivovat nebo uvolňovat. Tejpy vás neomezují v pohybu. Mohou se i namočit a na jejich funkci se nic nezmění.Tejpy budou nalepeny několik dní. Sundat je pak můžete sami. Používané tejpovací pásky nevyvolávají žádné alergické reakce.

Uplatnění kineziotapingu: bolesti páteře, kloubů, šlach a svalů, při sportu, vyrovnání nesprávného držení těla, při syndromu karpálního tunelu, při otocích a hematomech, zlepšuje průtok krve a lymfy, prodlužuje účinky masáží, zmírňuje menstruační bolesti, nadměrném a častém přetěžování svalů a kloubů (tenisový loket), podvrtnutí, vykloubení.

Masáž obličeje a dekoltu lávovými kameny

Masáž obličeje pomocí nahřátých lávových kamenů je nezapomenutelný zážitek. Lávové kameny mají specifické vlastnosti. Velmi dobře předávají teplo, což je příjemné a uvolňující. Když chladnou, odčerpávají z těla negativní energii. Teplo kamenů uvolňuje z podkoží a z oblasti ztuhlých svalů obličeje odpadní látky a toxiny, které se podílejí na tvorbě vrásek a procesu stárnutí. Tato masáž regeneruje pleť, odstraňuje únavu, svalové napětí a bolesti hlavy. Obnovuje tok energie v těle. Chladnými kameny se masíruje pouze obličejová část. Jejich působením se vyrovnávají vrásky, zpevňuje pokožka a stahují se póry. Na konci masáže pocítíte stav hluboké relaxace a klidu.

Aromaterapeuticko-holistická masáž

zahrnuje ošetření celého těla od konečků prstů u nohou až po vlasovou část hlavy.

Velice dobře harmonizuje nervovou soustavu, uvolňuje, navozuje hlubokou relaxaci, zbavuje stresu, ulevuje při psychosomatických obtížích. Pomáhá rozproudit lymfatický tok, čímž nastartuje či podpoří detoxikační procesy v těle. Díky kvalitním rostlinným olejům regeneruje, vitalizuje a vyživuje pokožku celého těla. Tato masáž příznivě ovlivňuje krevní oběh, nervový systém a trávení.

Celková masáž těla (záda, šíje, nohy, ruce, hlava) trvá cca 80 minut. Protože éterické oleje po masáži zůstávají v organizmu, není vhodné je hned smývat. Pokožka je po masáži vláčná a hydratovaná. Po masáži by klient neměl provozovat náročné fyzické ani psychické úkony, také by se měl vyhýbat dlouhé koupeli, těžkému jídlu, přemíry kávy, alkoholu či cigaretám. Při masáži dochází k uvolňování toxinů a je třeba hodně pít, nejlépe čistou vodu. Reakce jsou velmi individuální, od přílivu energie až po větší únavu.

Masáž není vhodná:

  • u onkologických onemocnění
  • v případě onemocnění HIV, hepatitidy, epilepsie

Zábal na ruce a nohy

doporučuje se pro hydratační, omlazující účinky. Ošetření je tonizující, osvěžující a relaxační