Depilace cukrovou pastouvhodná jak pro muže, tak pro ženy

Touto depilační technikou, kdy jsou chloupky odstraňovány ve směru jejich přirozeného růstu, se růst chloupků výrazně zpomaluje. Navíc jsou chloupky hned po první depilaci viditelně řidší a jemnější. Depilace cukrovou pastou je méně bolestivá oproti depilaci voskem.

Frekvence opakování depilace je individuální, nicméně v průměru stačí 1x během 3 - 5 týdnů. Pasta je směs cukru a vody, připravená podle starých receptů Blízkého východu. Je hypoalergenní, nezpůsobuje žádné podráždění kůže a není testován na zvířatech. Depilační cukrovou pastu používáme ohřátou na tělesnou teplotu, proto nehrozí popálení pokožky, nevadí křečovým žilám, depilovat se může i diabetik, protože tato metoda nezpůsobuje překrvení. Zásadou depilace cukrovou hmotou je, že pasta obalí chloupky, kolem nich prosakuje do folikulu (kožního póru), který změkčí a uvolní. Proto se depilace stává méně bolestivou. Odstraní pouze chloupky a odumřelé kožní buňky (má exfoliační /vyhlazující efekt) a nenarušuje vrstvu nové kůže. Proto se může používat i při psoriáze (lupence) a ekzémech. Trauma a nepříjemné pocity jsou pro klienta tedy menší. Na stejné místo se lze vrátit i víckrát, nehrozí iritace pokožky.

Před depilací

Před depilací cukrovou pastou je nezbytné

  • Aby chloupky dosáhly délky 4-5 mm. Chloupky jsou totiž tvrdší, zvláště pokud klient používá do té doby holení žiletkou. Pokud jsou tedy delší, típ lépe - snadněji se odstraní. Pro další návštěvu je již postačující délka chloupků 2-3 mm. Čas strávený na depilaci se rovněž zkracuje.
  • Jedinou viditelnou reakci, kterou právě první depilace může vyvolat, je zarudnutí pokožky. To však během 1-2 hodin po zákroku zmizí.

Rozdíly

Pro srovnání předkládáme několik rozdílů (a častých problémů), které přináší depilace voskem

  • Je bolestivější, protože živé kožní buňky se lepí do vosku, traumatizuje se kůže a nepohodlí často zvyšuje vysoká teplota vosku. Mohou se vyskytnout alergické reakce (dlouhodobé zarudnutí, svědění pokožky).
  • Při depilaci voskem se asi 20- 30% chloupků se přetrhne. Výsledek tedy není ideální, protože je třeba minimální délky chloupků 5-10 mm a klientům tak dlouhé chloupky mohou vadit, zejména v létě. Použité vosky zůstávají na povrchu kůže, krátké chloupky k vosku nepřilnou, takže krátké, přetržené nebo zarostlé chloupky nelze odstranit voskem. Vytrhávání chloupků proti přirozenému směru růstu nevyhnutelně vede k velkému množství chloupků přetržených ve folikulu a je tak jednou z hlavních příčin zarůstání chloupků.
  • Výsledek není dostatečně dlouhodobý, protože když je délka chloupků vhodná pro depilaci, dorůstají zároveň již pod vytrhávanými chloupky nové. „Holé“ období se tak zkracuje.